2018-2019 AKADEMİK KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ.

2018-2019 AKADEMİK KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ.

Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Biga Uygulamalı Bilimler Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı Rektörümüz Prof. Dr. Sedat MURAT, Rektör Yardımcısı ve Biga İİBF Dekan Vekili Prof. Dr. Bünyamin BACAK, Biga Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nazan YELKİKALAN ve fakültelerimizin akademik personelinin katılımı ile gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Biga İİBF Dekan Vekili Prof. Dr. Bünyamin BACAK 2018-2019 akademik yılı Biga İktisadi ve idari Bilimler Fakültesinin akademik ve idari faaliyetlerini içeren bir sunum gerçekleştirirken, planlanan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu. 

Prof. Dr. Bünyamin BACAK’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Biga U.B.F Dekan Vekili Prof. Dr. Nazan YELKİKALAN, Biga Uygulamalı Bilimler Fakültesinin mevcut durumu hakkında bilgi vererek, önümüzdeki eğitim öğretim yılında öğrenci alımına başlayacakları tezli ve tezsiz yüksek lisans programlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına Biga İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesinin kendisi için özel bir yeri olduğunu belirterek başlayan Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, önceki Rektörlerimiz Prof. Dr. Yücel ACER ve Prof. Dr. Ali AKDEMİR’e emeklerinden dolayı teşekkür etti. Daha önce çeşitli kurumlarda almış olduğu görevlere değinen Rektörümüz Prof. Dr. Sedat MURAT, üniversite personelinin etrafını aydınlatan münevver bireyler olması gerektiğini dile getirdi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ni bir araştırma üniversitesi yapma hedefinin olduğunu belirten Rektörümüz, akademik yükselme kriterlerinde en çok dikkat edeceği üç noktanın; bekleme süresi, ihtiyaç durumu ve çalışkanlık olduğunu; özellikle proje yapan öğretim elemanlarına desteklerini esirgemeyeceğini dile getirdi.

Kurum kültürünün önemine değinen Prof. Dr. Sedat MURAT, sevgi ve saygı ortamının kurum içinde devam etmesi temennisi ile yeni dönemde fakültemize başarılar dileyerek konuşmasını noktaladı.