Biga İİBF’de Mezuniyet Coşkusu

Biga İİBF’ de bu yıl ki mezuniyet töreni 21 Haziran tarihinde öğrencilerimizin ve velilerimizin geniş katılımıyla Prof. Dr. Ramazan Aydın yerleşkesinde gerçekleştirildi. Tören aralarına Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Yücel Acer’in de katıldığı öğretim üyelerinin kortej yürüyüşü ile başladı. Ardından tüm mezun öğrencilerimiz bölüm arkadaşları ile birlikte bu yürüyüşe eşlik ettiler. Kortej yürüyüşünün ardından öğretim üyelerimiz ve konuk olarak katılan velilerimizin tören alanında yerini alması ile birlikte mezuniyet töreni saygı duruşu ve akabinde İstiklal marşının okunması ile başladı. Biga İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Mezun öğrencileri adına Fakülte Birincisi Sayın Özge ŞEN ve Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu mezun öğrencileri adına Yüksekokul Birincisi Esra ÇİMEN konuşmalarını yapmak üzere kürsüye çıktılar. Ardından Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Nazan YELKİKALAN ve Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erhan GÜMÜŞ’de mezuniyet konuşmalarını gerçekleştirip mezunlarımızı tebrik ettiler. Sonrasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Yücel ACER’de hem dereceye giren öğrencilerimize hediyelerini takdim etmek hem de mezuniyet konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı. Acer, ÇOMÜ'nün giderek daha fazla tercih edilen üniversiteler arasına girdiğini belirterek, Türkiye'de mevcut 180'e yakın üniversite içerisinde Türkiye'nin en büyük 20 Üniversitesi arasına girdiğini söyledi.

Törene Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, kaymakam Gökhan Görgülüarslan ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider de katıldı. Biga iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi üçüncüsü olan Şeyda SEZEK ve Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu üçüncüsü Nebahat ÜSTÜNYER diploma ve hediyelerini Biga Belediye Başkanı Sayın İsmail IŞIK’tan alırken, Biga İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi ikincisi Gaye SANATCI ve Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ikincisi Demet ACAR diploma ve hediyelerini AK Parti Çanakkale Milletvekili Sayın Ayhan GİDER’in elinden ve son olarak fakülte birincisi Özge ŞEN ve Yüksekokul birincisi Esra ÇİMEN ise diploma ve hediyelerini  Biga Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan’ın elinden aldılar. Sonrasında gelenek haline geldiği üzere fakülte ve yüksekokul birincileri isimlerinin yazılı olduğu plakaları mezuniyet kütüğüne çaktılar.

Tören bölümde derece yapan öğrencilere bölüm başkanları tarafından diploma ve hediyelerinin takdim etmesi ile devam etti. Ardından tüm mezunlarımızın bölüm hocalarının elinden diplomalarını almaları ile sıra kep atma törenine geldi ve tüm mezunlar coşkuyla keplerini gökyüzüne fırlattılar.