Rektörümüz Prof. Dr. Yücel ACER Fakültemiz Öğrencileri ile Bir Söyleşi Gerçekleştirdi

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yücel ACER 26 Nisan 2017 tarihinde, BİİBF Didem YAMAN Amfisinde fakültemiz öğrencileri ile bir araya geldi. Tam bir sohbet havasında geçen bu görüşme sırasında Rektör Acer, ilk olarak iki yıllık görev süresi boyunca üniversitemiz genelinde ve fakültemiz özelinde yapılan çalışmalardan bahsetti. Temel hedefin Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesini Türkiye sıralamasında en iyi eğitim veren üniversiteler listesinde hızla üst basamaklara taşımak olduğunu belirten Acer, “ İki yıl içerisinde üniversitemizi bu başarı sıralamasında 14 basamak yukarı taşıyarak 44. sıradan 30. sıraya yükselttik ve kaliteyi arttırma yönünde çalışmalarımızı hızla devam ettiriyoruz.” dedi.

Görevi süresince üniversitemizdeki öğretim elemanı sayısının arttırmasına özel önem verdiğini belirten Acer, fakültemize yönelik olarak da iki yıl içerisinde öğretim kadrosu sayısında önemli bir ilerleme kaydettiğimizi belirtti. Öğrencilerimizin daha iyi bir ortamda eğitim almaları için gerekli tüm çalışmaların yapıldığını belirten Acer, öğrencilere daha iyi bir kampüs hayatı sağlayabilmek adına spor tesislerinin kurulması, dersliklerin onarılması ve öğrencilerin sosyal aktivitelerinin de gerçekleştirebileceği daha gelişmiş bir kampüs ortamının sağlanması için gerekli tüm çalışmaları yürütme sözü verdi. Öğrencilerimizin bilgiye ulaşımını kolaylaştırmak adına elektronik ve yazılı yayın sayısını hızla arttırdıklarını belirten Acer, kütüphanenin tüm sınav dönemi boyunca 24 saat kullanıma açık tutulacağını söyledi. Sonrasında öğrencilerin sorularını cevaplayan Acer, kampüste eğitim gören öğrencilerin eğitim hayatları sırasında karşılaştıkları zorlukları ve daha iyi bir eğitim için gençlerin kendi önerilerini de dikkatle dinleyip not aldı. Öğrencilerin söyleşi programına ilgisi yoğundu.

Program sonrasında Biga Genç TEMA topluluğu tarafından “Fidan Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi. Biga Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan’ın da katıldığı etkinlik çerçevesinde kampüse yaklaşık 50 adet ıhlamur fidanı dikildi. Daha yaşanılabilir bir gelecek için Tema Vakfınca getirilen fidanlar ilk olarak Kaymakam Görgülüarslan, Rektör Acer, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Erhan GÜMÜŞ ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Yusuf YİĞİT tarafından toprağa dikildi. Geri kalan fidanların toprağa dikimi öğrenciler tarafından keyifle gerçekleştirildi.