Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

2022 ÖSYS EK YERLEŞTİRME KAYIT İŞLEMLERİ

2022 ÖSYM Ek Yerleştirme ile Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemize yerleşen öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Kayıt İşlemlerinin için;

Elektronik Kayıt İşlemleri 25-28 Eylül 2022
Şahsen Kayıt İşlemleri 26-30 Eylül 2022

YKS ek yerleştirme sonuçlarına göre üniversitemizde bir programa kayıt hakkı kazanan adayların elektronik kayıt işlemleri 25-28 Eylül 2022 tarihleri arasında, herhangi bir nedenle elektronik kayıt yapamayan adayların şahsen kayıt işlemleri ise 26-30 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.  

  • E-Devlet üzerinden yapılan elektronik kayıt, kesin kayıt olup, ayrıca şahsen kayıt için akademik birimlere gidilmesi gerekmemektedir. Sadece herhangi bir nedenle elektronik kayıt yapamayan öğrenciler, 26-30 Eylül 2022  tarihleri arasında yerleştikleri akademik birimin öğrenci işleri bürosunda kayıtlarını yapabileceklerdir. YKS ek yerleştirme sonuçlarına göre üniversitemize yerleşen ve Elektronik kaydı gerçekleştirilen öğrenciler 30 Eylül 2022 tarihine kadar Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemize gelerek öğrenci işleri kayıt bürosundan "kayıt zarflarını" alacaklardır. Kayıt zarfının ön yüzü doldurularak kayıt olduklarını gösterir E-Devlet'ten almış oldukları barkodlu çıktıyı kayıt için istenen tüm belgeler ile birlikte, kayıt zarfının içine koyarak öğrenci işleri bürosuna teslim etmeleri gerekmektedir. Evraklarını eksiksiz teslim ederek kayıt olduğuna dair imza atan öğrencilerin kayıt işlemleri tamamlanmış olacaktır. Belgelerini eksik getirenler ya da belirtilen tarihlerde belgelerini teslim etmeyen öğrenciler ile ders seçimi tarihleri arasında öğrenim ücretini yatırmayan öğrenciler, öğrencilik haklarından yararlanamayacaklardır.
  • "Elektronik Kayıt" yapamayan adaylar, 26-30 Eylül 2022 tarihleri arasında kayıt için gerekli tüm belgeler ile birlikte Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemize bizzat başvurmalıdırlar. Belirtilen tarihler arasında, adayın bizzat kendisi veya noterden vekaletname vereceği kişi de adayın yerine kayıt yaptırabilir.
  • Kayıt yaptıran adaylar, katkı payı ve öğretim ücretlerini, herhangi bir Ziraat Bankası ATM'si veya internet şubesi aracılığıyla TC Kimlik No ile ödeyebilecektir. Normal öğretim süresini okuyan örgün öğretim öğrencileri katkı payı yatırmayacaklardır.
  • Kayıt yaptıran adaylar, cep telefonlarına Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi (UBYS) giriş parolası geldikten sonra, Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi (https://ubys.comu.edu.tr/) üzerinden ders seçim ve kayıt yenileme işlemlerini yapabileceklerdir.

GEREKLİ BELGELER

1. Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın fotokobisi ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi.

2. 2022 ÖSYS Ek Yerleştirme Sonuç Belgesi (internet çıktısı).

3. 6 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf.

4. Kimlik fotokopisi.

5. Elektronik kayıt yapanlar için kayıt olduklarını gösterir barkodlu çıktı. (Ön koşullu programlara yerleşen adaylar ile herhangi bir nedenle elektronik kayıt yapamayan adaylar barkodlu çıktı getirmeyeceklerdir.)

 

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)