Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Güney Marmara Yapay Zeka Uzmanı Yetiştirme Programı

11. Kalkınma Planı, Bilim Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu politikaları, 2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Planı ve 2023 Sanayi ve Teknoloji Strateji Belgesi kapsamında Ulusal Yapay Zekâ Strateji Belgesi (UYZSB) hazırlanmıştır.

Bu doğrultuda Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Balıkesir Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanacak protokol ile Balıkesir ve Çanakkale illerini kapsayan TR22 Bölgesinde Yapay Zeka Uzmanı Yetiştirme Programı (Yazan Zeka) uygulanacaktır.

2021-2022 eğitim dönemi itibariyle son sınıf öğrencisi olmayan ortaöğretim, ön lisans ve lisans seviyesindeki bölüm sınırlaması olmaksızın tüm öğrenciler, www.yazanzeka.org aracılığıyla kayıtlarını gerçekleştirip programa dahil olabilecektir. Programa kayıt olan öğrenciler BTK Akademi'ye bildirilerek, BTK Akademi’de yer alan Yazan Zeka Programı kapsamında tanımlanacak olan çevrim içi eğitimleri tamamlaması gerekmektedir. Belirlenen kontenjan kapsamında başarılı bulunan öğrencilerin ileri seviye eğitimlere geçirilmesi, bu alanda yetiştirilmesi amaçlamaktadır. 

Ekler

Güney Marmara Yapay Zeka Uzmaný Yetiþtirme Programý (Yazan Zeka)_Ustyazi.pdf

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)