Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Biga İİBF İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümleri için Ulusal Akreditasyon Başvurusu Yapıldı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat’ın girişimleriyle Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından İşletme ve Yönetim Bilimleri alanında tek tescil yetki belgesine sahip STAR Akreditasyon Ajansı’na (Sosyal Beşeri ve Temel Bilimler Akreditasyon ve Rating Derneği) program akreditasyonu için İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümlerimiz için Akreditasyon başvurusu yapıldı.

Akreditasyon hazırlık ve değerlendirme süreci başlangıcı kapsamında, STAR Akreditasyon Eğitim Komitesi Başkanı ve Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Adem Akbıyık tarafından Rektörlük Senato Salonunda ilgili akademik birim ve programlarda görev yapan akademik ve idari personele yönelik iki gün boyunca toplamda 12 saat süren “Program Akreditasyonu Çalıştay ve Eğitim Programı” gerçekleştirildi. 

Müfredat Haritalama ve Öğrenme Güvencesi Sistemi'nin anlatıldığı ilk günkü eğitime, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Pelin Kanten, Prof. Dr. Okhan Akdur, Prof. Dr. Hüseyin Erkul ile ilgili akademik birim Dekan, Dekan Yardımcıları, Fakülte Sekreterleri, Bölüm Başkanları, Bölüm Başkan Yardımcı ve Anabilim Dalı Başkanları ile Kalite Güvence Ofisi personeli ile akademik ve idari personel katıldı.

Program Öz Değerlendirme Raporu Hazırlamaya yönelik anlatımın gerçekleştirildiği ikinci gün eğitimi ise Prof. Dr. Pelin Kanten ve Prof. Dr. Hüseyin Erkul başkanlığında gerçekleştirildi.  

Fakültemiz adına toplantıya Dekan Prof.Dr.Ercan SARIDOĞAN, Dekan Yardımcıları Prof.Dr.Cüneyt KILIÇ, Doç.Dr.Özgür TOPKAYA, Bölüm Başkanlarımız Prof.Dr.Suat UĞUR, Prof.Dr.Nazan YELKİKALAN, Prof.Dr.Hikmet YAVAŞ, Doç.Dr.Burcu KILINÇ SAVRUL, Doç.Dr. Cemre PEKCAN ve akreditasyon sürecinde görevli akademik personelimiz katılmışlardır.

Fotograflar için Tıklayınız.

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)