Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

BİGA İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ 2022-2023 YILI MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin 23 Haziran 2023 Cuma günü yapılan 26. Dönem mezuniyet töreninde, 299 mezun öğrenci diplomalarını alırken, aileleri de bu mutlu güne tanıklık ettiler.

Program 18:00’de Biga Atatürk Kültür Merkezinde, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı ve ardından 26. Dönem Fakülte Birincisi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu Abdulaziz SAYAR’ın konuşması ile devam etti. Fakülte birincisi konuşmasında Biga’da olmanın ve ÇOMÜ nün bir parçası olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirerek, onu bugünlere getiren ailesine ve öğrencisi olduğu Biga İİB Fakültesi hocalarına ve idari personeline dört yılda kazandırdıkları için teşekkür etti. 

Fakülte birincisinin mezuniyet kütüğüne isim plakasını çakmasının ardından tören Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ercan SARIDOĞAN ve Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Dinçay KÖKSAL’ın konuşması ile devam etti.

Daha sonra 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı sonunda dereceye giren fakülte birincisi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu Abdulaziz SAYAR’a hediyesi, diploması ve teşekkür belgesi Biga Belediyesi Başkan Vekili Sayın Saadettin SERT, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay KÖKSAL, Dekan Prof. Dr. Ercan SARIDOĞAN ve Biga Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN tarafından, fakülte ikincisi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu Edanur AKBAŞ’a hediyesi, diploması ve teşekkür belgesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Dinçay KÖKSAL, Dekan Prof.Dr. Ercan SARIDOĞAN ve Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan DOĞAN tarafından ve fakülte üçüncüsü Uluslararası İlişkiler  Bölümü  mezunu Kevser MAÇİN’e hediyesi, diploması ve teşekkür belgesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Dinçay KÖKSAL, Dekan Prof.Dr. Ercan SARIDOĞAN ve Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan DOĞAN tarafından takdim edildi.

Bölüm Başkanlarımızın Fakülte Bölüm Birincilerine diplomalarını ve teşekkür belgelerini vermelerinin ardından fakültemize yaptıkları katkılardan dolayı protokolümüze, Biga'lı işadamlarına ve “Mezuniyet Töreni” ne katkı sunanlara teşekkür plaketleri sunuldu.

Törene, Rektör Yardımcılarımız Prof.Dr.Dinçay KÖKSAL, Biga Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan DOĞAN, Bölüm Başkanları, akademisyenler ve öğrencilerimizin aileleri katıldı.

Tören tüm protokolümüzün, akademisyenlerimizin, öğrencilerimiz ve velilerimizin geri sayımları sonrası mezunların coşku içinde keplerini havaya atmaları ile sona erdi.

 

Mezun olan öğrencilerimizi tebrik eder, hayat boyu başarılar dileriz…. 

Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemizin 2023 Yılı 26. Dönem Mezuniyet Töreni izlemek için tıklayınız.