Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Kamu Yönetimi

Kamu Yönetimi Bölümü, çağdaş bilgilerle donatılmış, gerek ekonomi gerek siyaset alanındaki ulusal ve uluslararası gelişmeleri yakından izleyebilen bireyler yetiştirilmesini amaçlamaktadır. Kamu Yönetimi Bölümü; Yönetim Bilimleri, Hukuk Bilimleri, Kentleşme ve Çevre Sorunları ve Siyaset ve Sosyal Bilimler olmak üzere dört ayrı anabilim dalına ayrılmıştır.

Bölümün mezunları idari yargı hakimliği, kaymakamlık, uzmanlık, müfettişlik, mülki idare amirliği gibi kadrolarda istihdam edilebildikleri gibi; DPT, Sayıştay, Rekabet Kurumu ve benzeri kamu kurumlarının yurtiçi ve yurtdışı birimlerinde de çalışabilmektedir.

Mezunlar kamu ve özel sektöre ait banka, sigorta şirketleri, factoring kuruluşları gibi finans sektörü ile ilgili alanlarda çalışabilecekleri gibi diğer sektörlerin farklı departmanlarında da çalışma olanağı bulabilmektedirler. Kamu Yönetimi Bölümü'nde hukuk, siyaset bilimi, kamu yönetimi alanları ile ilgili derslerin yanında işletme bilimi ile ilgili dersler de verilmektedir. Yönetim konusunda edindikleri bilgiler de mezunlarımızı geleceğin yöneticisi olarak hazırlamayı amaçlamaktadır.

Kamu Yönetimi bölümünü kazanan öğrenciler için 1 yıl isteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfı bulunmaktadır. 

Bölüm web sitesine ulaşabilirsiniz TIKLAYINIZ.